2014-02-11
Найбільшої інтенсивності досягає дружба в юнацькі роки та в період ранньої зрілості, коли відзначається виняткова значущість відносин із друзями, найбільша частота зустрічей і найбільший обсяг спільно проведеного часу. При цьому відносини між друзями наповнені глибоким емоційним змістом і часто зберігаються протягом усього життя, саме тому, для підлітків залишається завжди актуальною тема дружби та товаришування.
11.02.2014 року на базі загальноосвітньої школи інтернат імені О.А. Деревської фахівцями Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на передодні дня Святого Валентина проведена бесіда з елементами тренінгу «Справжня дружба», під час якої старшокласники розширили і поглибили поняття дружби і товаришування.
З метою соціальної адаптації дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування учням 9 класу був розкритий зміст понять «дружба», «дійсний друг»; показано його відмінність від понять «приятель» і «знайомий»; прищеплено повагу до цінностей дружби. Старшокласники навчались критично ставитися до себе і своїх особистих якостей, терпимості й коректності в спілкуванні з друзями.
Шляхом створення психологічних ситуацій вибору учні зрозуміливажливість взаємодопомоги в колективі, необхідність створення дружнього колективу, необхідність чемно ставитися одне до одного. Вони усвідомили, що дружбу треба берегти, як зіницю ока, що неприпустимі між друзями образливі прізвиська, непристойні жарти, неповага, грубість у взаєминах. Дружбу легко можна зруйнувати грубими, недоречними жартами. Разом із друзями завжди можна бути відвертим і швидше знайти розв'язання будь-якої проблеми, з ними легше виконувати усіляку роботу, радісніше проводити вільний час. Тож справді, як стверджує українське прислів'я, людина без друзів — що дерево без коріння.