2014-02-14
“Ти без мене – не ти, я без тебе – не я!”
Найбільшої інтенсивності досягає дружба в юнацькі роки та в період ранньої зрілості, коли відзначається виняткова значущість відносин із друзями, найбільша частота зустрічей і найбільший обсяг спільно проведеного часу. При цьому відносини між друзями наповнені глибоким емоційним змістом і часто зберігаються протягом усього життя, саме тому, для підлітків залишається завжди актуальною тема дружби та любові.
На базі загальноосвітньої школи - інтернат ім. О.А. Деревської фахівцями Роменського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на передодні дня Святого Валентина для учнів 9, 10 та 11 класів проведені бесіди з елементами тренінгу «Справжня дружба», «Справжня любов» та «Стосунки у нашому житті», під час яких старшокласники розширили і поглибили поняття любові, дружби і товаришування.
З метою соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, учням 9 класу був розкритий зміст понять «дружба», «дійсний друг»; показано його відмінність від понять «приятель» і «знайомий»; прищеплено повагу до цінностей дружби. Старшокласники навчались критично ставитися до себе і своїх особистих якостей, терпимості й коректності в спілкуванні з друзями.
Під час бесіди «Стосунки у нашому житті» фахівці із соціальної роботи формували в учнів толерантне ставлення до вираження почуттів протилежними статями; допомогали їм розібратися у собі, підготуватися до майбутнього сімейного життя. Вони звернули увагу на існування ризику негативних наслідків статевого життя: СНІД/ВІЛ, венеричні захворювання, вагітність. В ході заняття одинадцятикласники на прикладі життєвих ситуацій розглядали сімейні відносини і те, як зробити їх щасливішими, гармонійніми й радісніми.
Десятикласники стали учасниками дискусії «Справжня любов» під час якої, обговорювалися важливі питання про кохання. В ході бесіди учні висловили свою точку зору на такі поняття, як «дружба», «справжнє кохання», «почуття». З розглянутих ситуацій з життя робили висновки, аналізували та розставляли пріоритети. Наприкінці заняття підведено підсумок: кохати значить прощати, розуміти, підтримувати.
Сподіваємось, що учні зрозуміли, що кожній людині на землі призначено знайти своє кохання, адже воно вважається вищим ступенем людських стосунків і дається не просто так і не кожному. Це - своєрідний іспит. І чи зуміє людина скласти його з честю, залежить тільки від неї.
Світлана Третьякова,
Фахівець із соціальної роботи
Роменського міського центру соціальних
служб для сім’ї, дітей та молоді